SAĞLIKLI YEMEĞİN ADRESİ; PATATOS


            Bir gün yolunuz İstiklal Caddesi’ne düşerse ve aklınızda “ne yiyebilirim?” düşüncesiyle savaşırsanız, klasik yemeklerden sıkılmış ve canınız fastfood yemek istiyor, ama “sağlıklı mı sağlıksız mı?” gibi sorular yüzünden kendinizi arafta gibi hissederseniz;“Patatos” ile tanışma zamanınız gelmiş demektir. Patatos, İstiklal Caddesi üzerinde sağlıklı fastfood anlayışıyla hizmet veren ender restoranlardan biri. Kumpir, et ve tavuk döner, hamburger, patso ve tost çeşitleriyle hizmet sunarken, yanında ikram olarak kalite, hijyen, güven ve güler yüzünü deservis ediyor.

            Türkiye’nin en kaliteli patateslerinin yetiştiği Afyon’dan patates ihtiyaçlarını karşılayan ve içerisine organik, doğal tereyağını eriten Patatos;  uzayıp giden kaşar peyniri, sınırsız meze çeşitleriyle müşterilerine benzersiz bir kumpir deneyimi yaşatıyor. Eğer Patatos’da kumpirin tadına bakmadıysanız, gerçekten daha önce kumpirin tadına bakmamışsınız demektir.

            Manisa’nın doğal otlarla beslenmiş hayvanların enfes etlerini tedarik ettikten sonra, 48 saat özel soslarıyla marine ederek et dönerini hazırlayan “Patatos”, ayrıca Osmanlı mutfağının padişahlara yaraşır eşsiz lezzetlerini müşterilerine sunuyor. Kültürümüzde özel bir yeri olan bu lezzetler, İstiklal Caddesi’ninyerli, yabancı kalabalığına damak tadı yaşatmaya devam ediyor.

En kaliteli malzemelerle en tecrübeli ustaların ellerinden çıkantavuk döner, tost, patso ve hamburger gibi ürünlerini müşterilerine servis etmek, Papatos’un artık misyonu haline gelmiş durumda. Patatosun bir diğer misyonu ise, fastfood kültürü içerisinde değerlendirilen bu yemek çeşitlerini, “hızlı ve sağlıksız atıştırmalık” başlığı altından “kaliteli bir yemek deneyimi” başlı altına getirebilmek. Bunun için, en kaliteli ve doğal malzemeleri en hijyenik koşullarda hazırlamak için çaba sarfediyor.  

İstiklal Caddesi’nden geçtiğiniz yorgun bir günün sonunda, arkadaşlarınıza yediğiniz lezzetli yemeklerle ilgili güzel tavsiyelerde bulunuyorsanız; “Patatos” ile tanışmışsınız demektir.